Sebevražednému atentátu podlehly v Damašku desítky lidí

Syrskou metropolí Damaškem otřásl výbuch. Podle státní televize šlo o sebevražedný útok teroristy, při kterém zemřely nebo utrpěly zranění u přechodu pro chodce desítky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie, Damašek | Foto: ČTK/AP

Ke krveprolití došlo ve čtvrti Maidan, obývaném převážně konzervativními muslimy, kde v poslední době sílily protesty proti režimu prezidenta Asada.

Terorista útočil podle syrské televize na civilisty, o konkrétním cíli agrese ale zatím nic nesdělila. Na záběrech z místa incidentu bylo vidět zakrvavené roztříštěné sklo patrně z policejního autobusu. Syrské vedení, které už deset měsíců čelí násilím protivládní revoltě, odůvodňuje represe právě tažením proti teroristům.

Sebevražední fanatici údajně stáli i za prosincovými výbuchy proti úřadům bezpečnostních složek v Damašku, které připravily o život 44 lidí. Také dnešní útok podle některých opozičních aktivistů mířil proti policejní stanici nebo sídle výzvědné služby a v době exploze bylo v okolí mnoho příslušníků bezpečnostních sil.

Kritici režimu prezidenta Asada viní právě je ze smrti většiny z asi pěti tisíc obětí povstání.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme