Sebevražední atentátníci zaútočili na kostely v pákistánském Láhauru

Nejméně čtrnáct lidí zemřelo při útocích na dva kostely v Pákistánu. Zraněných je podle prvních odhadů přes padesát. K útoku se přihlásila pákistánská odnož Talibanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy oplakávají smrt svých příbuzných zabitých při útocích na kostely v Pákistánu | Foto: Reuters

Teroristé si za svůj cíl vybrali jeden katolický a jeden protestanstký kostel v křesťanské čtvrti desetimiliónového města Láhaur na severovýchodě Pákistánu. Zaútočili v době nedělních bohoslužeb.

Podle očitých svědků strážce jednoho z kostelů zachránil shromážděné věřící, když zabránil sebevražednému útočníkovi vniknout dovnitř. Muž se pak odpálil před vchodem. Rozzuřený dav potom ubil dva muže, na které padlo podezření, že se na útocích podíleli.

Svědci tvrdí, že rychlý zásah bezpečnostních složek zabránil mnohem vyššímu počtu obětí.

Láhaur je správním střediskem nejbohatší a nejlidnatější pákistánské provincie Paňdžáb. Bývá považován za pokojný oproti mnoha jiným oblastem v zemi. I zde se ale začal projevovat růst násilí poté, co vláda loni neuspěla se snahou o mírová jednání s Talibanem.

ČTK, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme