Sebevražedný atentát v centru Jeruzaléma

Při atentátu bylo zraněno nejméně 13 Izraelců. Palestinský útočník, který byl převlečen za ultraortodoxního žida, na místě zahynul. Podle izraelské policie byl útočník podezřelý dvěma policistům z ochrany hranic. Jakmile se k němu přiblížili, atentátník nálož odpálil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policejního mluvčího zákrok policistů zabránil daleko horším následkům. Jak přímo z Jeruzaléma dále uvádí zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, dnešní útok je už pátý za posledních 36 hodin. K posledním dvěma bombovým útokům došlo včera ráno v odlehlých jeruzalémských čtvrtích a bylo při nich zraněno pět osob. K odpovědnosti za ně se přihlásila Lidová fronta pro osvobození Palestiny. Podle jejího prohlášení šlo o odvetu za nedávný izraelský atentát na generálního tajemníka této organizace Abú Alího Mustafu. Podle některých pozorovatelů byly útoky načasovány na dobu, kdy v zemi jedná koordinátor zahraniční a bezpečnostní politiky Evropské unie Javier Solana.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme