Sebevražedný atentátník zabil v centru Bagdádu 17 lidí

Dva výbuchy otřásly dnes ráno iráckým hlavním městem Bagdádem. Nejméně 17 lidí zahynulo při útoku sebevražedného útočníka, který odpálil nálož blízko ministerstva ropného průmyslu a policejní stanice. Další sebevražedný atentátník odpálil bombu v autě nedaleko ministerstva kultury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu | Zdroj: ČTK

Útok se odehrál kolem 7:00 místného času na rušné Palestinské nedaleko budov policejní akademie a ministerstev ropného průmyslu, obchodu a pro vodní zdroje. Útočník se chtěl zaměřit na frontu zájemců o nábor do policejní akademie, ale bomba vybuchla předčasně na křižovatce.

Původní zprávy hovořily o tom, že místo zasáhla raketa. Agentura Reuters později upřesnila, že při útoku sebevražedného útočníka zahynulo 17 lidí, většinou náhodných kolemjdoucích, mezi nimi sedm žen. Exploze zanechala na vozovce široký kráter.

Druhý výbuch nastal nedaleko malé tržnice poblíž ministerstva kultury. Útočník měl pravděpodobně v úmyslu napadnout projíždějící americký konvoj. Zranění utrpěli tři lidé včetně amerického vojáka. Smrt obou útočníků není zaznamenána do bilance obětí.

Atentáty přišly v době, kdy irácká policie zesiluje bezpečnostní opatření v okolí komplexu ministerstev a také před policejními budovami.

Satelitní televize Al-Arabíja uvedla, že k uklidnění situace by mohlo přispět rozhodnutí představitelů vzbouřeného sunnitského města Fallúdža zapojit město do iráckých všeobecných voleb. Navíc stoupenci radikálního šíitského duchovního Muktadá Sadra po dohodě s iráckou vládou složí těžké a střední zbraně.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme