Sebevražedný atentátník zaútočil na ministra pákistánské vlády

Sebevražedný útok na dům člena pákistánské vlády si vyžádal nejméně dva lidské životy a dvě vážná zranění. Pákistánská televize dokonce informuje o čtyřech obětech na lidských životech z řad osobní ochrany ministra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bénazír Bhuttová | Zdroj: ČTK

Atentátník odpálil výbušniny u dveří domu ministra pro politické záležitosti ve chvíli, kdy se mu nepodařilo proniknout dále. Ministr byl v objektu, ale vyvázl bez zranění. Pákistán byl v posledních měsících terčem sebevražedných atentátů islámských extrémistů, které si vyžádaly stovky lidských životů.

Jeden z posledních měl za cíl i Bénazír Bhuttovou těsně po jejím návratu z exilu před více než třemi týdny, kdy zahynulo přes sto třicet lidí. Předsedkyni nejsilnější opoziční strany dnes policie zabránila v účasti na demonstraci proti vyhlášení výjimečného stavu tím že zablokovala její dům v hlavním městě.

Podle Bhuttové bude situace v pořádku jedině, když prezident ukončí stav nouze, odloží uniformu a odejde z čela armády. A jedině, když uspořádá volby v původním termínu v lednu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme