Sebevražedný atentátník zaútočil v centru Istanbulu

Centrem Istanbulu otřásl výbuch. Turecká media hlásí nejméně 22 zraněných, dva z nich jsou v kritickém stavu. Podle slov šéfa istanbulské policie šlo o sebevražedný útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný atentátník v centru Istanbulu zranil nejméně 22 lidí | Foto: ČTK/AP

Bomba vybuchla v severní části Taksimského náměstí, které je jedním z nejnavštěvovanějších míst Istanbulu. Cílem útoku podle prvních informací nebyli civilisté, ale policisté. K výbuchu totiž došlo v místě, kde mají svá stanoviště policejní jednotky.

Podle vyšetřovatelů chtěl muž odpálit autobus plný policistů, nálož ale vybuchla dříve než plánoval. Mezi 22 zraněnými je 9 policistů. Okolí Taksimského náměstí je uzavřené a zastavená byla i doprava v přilehlých ulicích.

Policie také prověřuje výpovědi svědků, podle kterých byli na místě útočníci dva. Turecká televize NTV uvedla, že druhého útočníka hledá policie.

K činu se nikdo nepřihlásil. Exploze se ale podobá dřívějším atentátům Strany kurdských pracujících, která bojuje za vznik nezávislého Kurdistánu a už dřív v Istanbulu na mnoha místech zaútočila.

Lenka Rafaelová, Julie Urbišová, Štěpán Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme