Sebevražedný nájezd na policejní stanici v Bagdádu zabil 13 lidí

Nejméně 13 lidí přišlo dnes o život a dalších 82 bylo zraněno při dvou sebevražedných útocích na policejní stanici v šíitské čtvrti na jihozápadě Bagdádu. Mezi mrtvými jsou i civilisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atentát v Bagdádu | Foto: AFP

Na strážnici najela dvě vozidla napěchovaná trhavinami. První řidič projel skrz kontrolní stanoviště a odpálil svůj vůz přímo před dvoupatrovou budovou. O chvíli později následoval výbuch druhého vozidla.

Exploze policejní stanici poškodila a několik vozů začalo hořet. Zahynulo pět policistů a osm civilistů v okolí zničeného objektu. Vzhledem k počtu vážně zraněných hrozí, že seznam obětí není konečný.

Atentáty v irácké metropoli se už delší dobu pokračují navzdory plánu zajistit bezpečnost v bagdádských ulicích masivními posilami amerických a iráckých jednotek.

Během víkendu byly v různých částech metropole nalezeny pozůstatky 11 zastřelených a výbuch minometného granátu na jihu města si vyžádal dvě oběti na životech. V sobotu v sunnitském městě Fallúdža, známém jako bašta teroristické organizace Al-Káida, neznámí pachatelé zabili místního starostu.

Martin Hromádka, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme