Sebevražedný útočník se odpálil v afghánském Kábulu

Nejméně čtyři mrtvé afghánské civilisty a 28 zraněných si vyžádal sebevražedný útok před německou ambasádou v Kábulu. Zatím není úplně jasné, jestli byl útok skutečně namířený proti budově zastupitelského úřadu. Přímo naproti se totiž nachází vojenská základna Spojených států.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný atentát před německou ambasádou v afghánském Kábulu.

Sebevražedný atentát před německou ambasádou v afghánském Kábulu. | Zdroj: ČTK

Dosavadní poznatky naznačují, že německé velvyslanectví bylo nejspíš sekundárním cílem. Útočník se totiž se svým autem naplněným trhavinou úmyslně vklínil mezi dvě americká vozidla. Poté se mu podařilo nálož odpálit.

Mezi zraněnými tedy figurují jak američtí vojáci ze základny Camp Eggers, tak pracovníci německé ambasády, která byla detonací poškozena.

Útok ostře odsoudili jak spolková kancléřka Angela Merkelová, tak šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier. Ten atentát označil za zbabělý akt barbarství a ujistil, že Německo bude v pomoci afghánskému lidu dál pokračovat. V návaznosti na sebevražedný útok posílili ostrahu zastupitelského úřadu v Kábulu příslušníci bundeswehru.

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme