Sebevražedný útočník zavraždil v Pákistánu desítky lidí

Nejméně 42 lidí zahynulo v důsledku teroristického útoku v severozápadním Pákistánu. Desítky dalších lidí jsou v nemocnicích, často s kritickým zraněním, a tak počet obětí může ještě růst. Informují o tom pákistánská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rebelové zabili na severozápadě Pákistánu 40 lidí | Foto: AFP

Ke krvavému incidentu došlo na paštúnském kmenovém území Bádžaur. Pákistánská vláda podporované Američany tam už třetí rok bojuje proti místním i zahraničním povstalcům a teroristům.

Sebevražedný útočník se odpálil u vchodu do objektu, kde zahraniční organizace rozdělují potravinovou pomoc místním obyvatelům. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti.

Kmenové území Bádžaur bylo dlouho útočištěm ozbrojenců, které v roce 2001 vytlačila americké invaze z přilehlého Afghánistánu. Rebelové a teroristé, kteří mají vazby na al-Káidu, dlouho využívali pohostinnosti místních kmenových náčelníků. Později se ale řada paštúnských vůdců militantním islamistům vzepřela a začala proti nim spolupracovat s vládou.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme