Sebevražedný výbuch v Haifě: 19 mrtvých

Životy devatenácti lidí má na svědomí sebevražedný atentátník v severoizraelské Haifě. Při výbuchu nálože v místní oblíbené restauraci se dále zranilo 20 lidí. V době útoku sedělo v restauraci několik desítek lidí. Mezi oběťmi je i pět dětí. Policie řekla, že má atentát na svědomí sebevrah, který měl výbušniny připásané na těle. Současně nevyloučila, že útočníků bylo víc. K odpovědnosti za útok se přihlásila palestinská skupina Islámský džihád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch

Sebevražedný atentátník odpálil nálož uvnitř jedné z místních restaurací. Nejméně 19 lidí přitom přišlo o život, mezi nimi i pět dětí. Terorista překonal při rvačce pracovníka bezpečnostní služby, který střežil vchod do restaurace a podařilo se mu odpálit nálož uprostřed podniku. Restaurace patří Palestinci s izraelským občanstvím a scházejí se v ní jak Židé, tak muslimové a křesťané.

Jak uvedl izraelský rozhlas, restaurace patří k nejoblíbenějším mezi fanoušky fotbalového klubu Makabe Haifa i mezi samotnými fotbalisty a členy týmu. Mezi zraněnými má být i trenér ligového družstva a dva funkcionáři klubu.

22letý atentátník patřil k aktivistům militantního hnutí Islámský Džihád a do Haify se dostal nelegálním způsobem z města Džanín na západním břehu Jordánu.

Novou vlnou násilí jsou šokováni i evropští ministři zahraničí, kteří se účastní mezivládní konference Evropské unie v Římě. Dokládají to i slova českého šéfa diplomacie Cyrila Svobody. "Všichni ministři odsuzují terorismus jako nepřijatelný způsob řešení problémů. Ukazuje se, že v tomto je naprostá shoda mezi ministry zahraničí Evropské unie."

Markéta Kaclová, Jaromír Janev, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme