Sedm mrtvých na Západním břehu Jordánu

Palestinská samospráva odsoudila úterní atentát, při kterém u Jeruzaléma zahynulo sedm židovských osadníků a nejméně 15 jich bylo zraněno. Atentátníci převlečení za izraelské vojáky odpálili bombu nastraženou na silnici, právě když kolem projížděl autobus osadníků z osady Emanuel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Foto: ČTK/EPA

Na cestující, kteří se po výbuchu pokoušeli z vozidla utéct, pak stříleli z automatických zbraní. Útočníky se nepodařilo chytit. Atentát odsoudily palestinské úřady, které v minulosti proti útokům palestinských radikálů na izraelské cíle na palestinských územích nijak nevystupovaly.

Jak uvedl izraelský rozhlas, palestinští radikálové ostřelovali autobus a další civilní automobily z ručních zbraní. Za poslední dobu jde o první větší dokonaný násilný útok s oběťmi na životech a zraněními. Izraelští analytici to přisuzují tomu, že stále pokračuje vojenská operace na západním břehu Jordánu, kdy izraleská armáda obsadila 6 ze sedmi velkých autonomních měst. Dnes bylo například zatčeno nejméně 25 palestinských radikálů. Nový náčelník generálního štábu izraelské armády k tomu dnes řekl, že armáda bude nadále tvrdě zasahovat proti teroristům, ale zároveň bude usnadňovat životní podmínky Palestincům v oblastech, kde panuje klid.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme