Sedm obětí sebevražedného atentátu na severu Izraele

V Izraeli došlo k dalšímu palestinskému sebevražednému atentátu. Útočník odpálil v autobuse nálož umístěnou na svém těle a zabil přitom kromě sebe nejméně šest cestujících. Na třicet lidí bylo při atentátu zraněno. K útoku se přihlásila palestinská militantní organizace Islámský džihád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobus poničený výbuchem | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, objektem útoku se stal autobus, který vezl lidi do práce. Útočník-sebevrah nastoupil na jedné ze zatávek nedaleko palestinské vesnice a odpálil nálož v zadní části vozu. Výbuch byl tak silný, že části lidských těl byly rozmetány daleko od autobusu. Na dálnici z Tel Avivu do Nazaretu, kde k atentátu došlo, se už v minulosti stala řada podobných útoků.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o sebevražedném atentátu

Izraelští oficiální představitelé vzápětí obvinili prezidenta palestinské autonomie Jásira Arafata, že nedělá nic, aby protiizraelským útokům zabránil. Sebevražedný atentát následoval jen den poté, co Izrael navštívil americký viceprezident Richard Cheney.

Izraelská vláda v reakci na atentát uvedla, že chystá opatření proti palestinské samosprávě. Premiér Ariel Šaron údajně vysvětlil vážnost situace americkému vyslanci Anthony Zinnimu, který se od minulého týdne pokouší přímo v oblasti dojednat izraelsko-palestinské příměří.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme