Sedm slovenských gangsterů bude propuštěno na svobodu

Sedm obávaných příslušníků košického podsvětí obviněných z vraždy bude propuštěno na svobodu. Stalo se tak kvůli nedbalosti soudce košického soudu, která nezaslal včas nejvyššímu soudu návrh na prodloužení vazby. Ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský chybu uznal, ale odpovědnost za ní necítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Takzvaný Kolárikův gang zavraždil obzvlášť brutálním způsobem Miroslava Stojku, bývalého blízkého spolupracovníka Borženského, který byl nedávno vydán slovenským úřadům po zadržení v České republice. Obviněným bylo prokázáno že Stojku vylákali z restaurace na terasu, kde ho pak sekali mačetou a nakonec mu vpálili kulku do břicha.

Zákonná lhůta vazby vyprší zítra. Košický soudce po návratu z dovolené zaslal žádost o prodloužení poštou, ale ta dorazila až po uplynutí lhůty. Vůči soudci zahájí disciplinární řízení, ale podle mluvčího soudu nemusí být potrestán vůbec. Údajně i proto, že to neudělal úmyslně, ale kvůli pracovní přetíženosti. Svědci vraždy jsou doslova vyděšeni. Brutalita Kolárikova gangu je tu proslulá. Mnozí už opustili město, protože nevěří, že je policie ochrání.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme