Sedm slovenských policistů obviněno ze zneužívání informací

Sedm vysoce postavených slovenských policistů čelí obvinění ze zneužívání informací. Ty údajně poskytovali ještě v průběhu vyšetřování závažných ekonomických kauz. Mezi obviněnými je i zástupce ředitele sekce vyšetřování slovenského ministerstva vnitra Josefa Šatka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním aktérem kauzy jsou Východoslovenské železárny Košice. Všichni policisté byli členy speciálních týmů, které se ekonomickou kriminalitou zabývaly. Ministr vnitra odtajnil nahrávky telefonických rozhovorů mezi aktéry případu. Podle dostupných informací z nich vyplynulo, že policisté pod vedením Šátka poskytovali tajné informace komerčnímu právníkovi, který je využíval v obchodních aktivitách. Koncem loňského roku vymáhal pro VSŽ dluh ve výši 75 miliónů dolarů. Mimosoudní vyrovnání však činilo jen 26 miliónů dolarů, čímž byly železárny ekonomicky poškozeny. Ministr vnitra Šimko po nástupu odvolal některé čelní představitele resortu. Tisk tvrdí, že tak učinil právě v souvislosti s jejich snahou tuto kauzu utajit.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme