Sedmiletá Bana je v bezpečí, její tweety z Aleppa sledoval celý svět

Pozornost internetu dívka získala tím, že se svojí matkou psala na sociální síť Twitter o svém životě ve válkou sužovaném Aleppu. Sdílela videa, kde byla třeba slyšet střelba a bombardování ve městě, psala ale také o tom, že se bojí, že umře. Syrsko-americká zdravotnická organizace SAMS v pondělí oznámila, že Bana s rodinou byla evakuována a je v bezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek, který se na účtu @AlabedBana objevil po nočním bombardování. | Foto: Repro @AlabedBana / Twitter

Zprávy o evakuaci sedmileté dívky zveřejnil na Twitteru prezident zdravotnické organizace SAMS Ahmad Tarakji. Koordinátor Zaher Sahloul pak napsal, že „Bana je v bezpečí se svou rodinou“ a dodal, že přežila „obléhání, bombardování i lhostejnost“.

Z komentářů nebylo ihned zřejmé, zda je s Banou její celá rodina. Dívka má dva bratry ve věku 5 a 3 let. Spolu se svou matkou Fatemah Alabedovou na Twitteru sdílela své zkušenosti s válkou, videa, co dítě v obléhaném městě dělá, ale i pocity, jak se cítí, když nedaleko jejich domu padají bomby.

Učitelka angličtiny Fatemah Alabedová se rozhodla sdílet na sociální síti příběhy její rodiny v naději, že pohled na děti a jejich život v Aleppu by mohl povzbudit globální podporu pro ty, kteří v Aleppu žijí. Banina rodina se skrývala na neznámém místě od 27. listopadu, kdy byl jejich dům srovnán se zemí.

Fatemah v neděli na Twitter napsala příspěvek adresovaný tureckému ministrovi zahraničí a prezidentovi: „Milí Mevlute Cavusoglu a Recepe Tayyipe Erdogane, prosím, prosím, prosím zařiďte, aby klid zbraní vydržel a dostaňte nás odsud. Jsme unavení.“

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme