Sedmiletá dívka v Kentucky přežila havárii malého letadla, čtyři lidé zemřeli

Pád malého osobního letadla na jihu amerického státu Kentucky přežila sedmiletá dívka. Z vraku letounu se vyprostila a z lesů u Kentucké přehrady si sama došla pro pomoc. Pilot a další tři členové posádky havárii nepřežili. Jejich identita je zatím neznámá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo (ilustrační foto)

Letadlo (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Policejní seržant Dean Patterson uvedl, že potkal dezorientovanou holčičku, která mu řekla, že byla v letadle, které spadlo, a že jde domů. Děvče bylo odvezeno do nemocnice s méně závažnými zraněními.

Policie o několik hodin později zřícené letadlo našla a sdělila, že jeho pilot a tři cestující jsou mrtví.

Kathleen Bergenová z Úřadu pro civilní letectví informovala, že letoví dispečeři ztratili s letounem Piper PA-34 spojení nad okresem Marshall v jihozápadní části státu.

Příčinu nehody americké úřady vyšetřují. Letadlo krátce před pádem ohlásilo potíže s motorem.

„Pilot se rozhodl zahájit nouzové přistání zhruba deset kilometrů od letiště u Kentucké přehrady. Navigátoři a pilot byli naposledy v kontaktu, když bylo letadlo ve výšce kolem 500 metrů nad severní částí pevniny, mezi přehradami Kentucky a Berkley. Byli velmi blízko letiště,“ řekl kentucký policista Brent White.

ČTK, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme