Sedmiletý trest za členství v teroristické skupině

Hamburský soud odsoudil Muníra Mutasádika k sedmi letům vězení za členství v teroristické organizaci. Maročan Mutasádik se zřejmě podílel na přípravě teroristických útoků na Spojené státy z 11. září 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Munír Mutasádik | Zdroj: ČTK

Hamburský soud shledal 31letého Maročana Mutasádika vinným z členství v teroristické organizaci - obžalovaný přiznal, že se v Německu přátelil se skupinou tří sebevražedných atentátníků, kteří se zapojili do útoků z 11. září 2001, a že pobýval ve výcvikovém táboře v Afghánistánu.

Trvá ale na tom, že nebyl součástí spiknutí s cílem napadnout New York a Washington. Podle žaloby ovšem podepsal poslední vůli Muhammada Atty, údajného vůdce spiknutí, a měl navíc podpisová práva k bankovnímu účtu jiného z únosců. A tudíž o aktivitách svých známých musel vědět víc, než připouští.

Byl odsouzen už v únoru 2003, ale německý nejvyšší soud v Karlsruhe nařídil opakování procesu. Nový proces začal 10. srpna loňského roku. Obžaloba předem prohlásila, že se znovu odvolá.

Podle ní byla Mutasádikovi odepřena přímá konfrontace se svědkem, který je ve vazbě v USA a je považován za jednu z klíčových osob podezřelých z podílu na útocích z 11. září 2001.

Milan Kopp, Vít Pohanka, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme