Šéf aerolinek Ryanair slibuje pilotům vyšší platy. Společnost už zrušila desítky tisíc letů

Šéf letecké společnosti Ryanair v dopise pilotům slibuje vyšší platy. Chce totiž zabránit dalším výpovědím. Nabídka přichází poté, co byla společnost kvůli nedostatku pilotů nucena zrušit desítky tisíc letů.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo letecké společnosti Ryanair | Foto: Adrian Pingstone | Zdroj: Wikimedia Commons

Neopouštějte společnost zkoušenou brexitem, píše ředitel Michael O'Leary v dopise, který poslal všem svým pilotům. Slibuje jim věrnostní bonusy a rychlejší kariérní růst.

Irská letecká společnost má za sebou těžký měsíc, kdy musela zrušit desítky tisíc letů a odškodnit tři čtvrtě milionu pasažérů. Na vině všech problémů byly odchody stovek pilotů Ryanairu ke konkurenci. Společnost proškrtala zimní letový řád, aby předešla dalším rušením letů.

Ryanair nabídne zákazníkům kompenzace za zrušené lety. Proplatí jim i hotel

Číst článek

Podrobnosti o zrušených letech jsou k dispozici na webu Ryanair. Většinou se jedná o spoje na letiště London Stansted. Spojů z Prahy se zrušení už podle webu nedotknou.

Aerolinky vloni přepravily 120 milionů lidí a vykázaly zisk 1,32 miliardy eur (téměř 34,5 miliardy korun). Nepřízeň zákazníků si tedy mohou dovolit riskovat, podotýká BBC.

Z hlediska počtu přepravených cestujících je Ryanair největším leteckým přepravcem v Evropě.

Jaromír Marek, Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme