Šéf americké CIA míří na Blízký východ

Šéf americké CIA George Tenet zamířil na Blízký východ. Bude tam jednat s palestinskými a izraelskými zástupci o posílení současného příměří a o bezpečnostních otázkách. Tenet hrál klíčovou roli v mírových jednáních během vlády prezidenta Billa Clintona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snaha o izraelsko-palestinské příměří přiměla amerického prezidenta George Bushe aby vyslal na Blízký východ šéfa CIA George Teneta. Bílý dům původně tvrdil, že se do blízkovýchodního procesu zapojí aktivněji až poté, co obě strany ukončí násilnosti. Tenet se podle mluvčího amerického ministerstva zahraničí sejde se šéfy izraleských a palestinských bezpečnostních sil.

George Tenet je veteránem blízkovýchodního mírového procesu. Během loňských izraelsko-palestinských rozhovorů v Camp Davidu zprostředkovaných prezidentem Clintonem měl na starosti jednání o bezpečnosti. Americký kabinet se nyní snaží přimět Izraelce a Palestince, aby posílili zatím křehké příměří.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme