Šéf amerických ozbrojených sil: USA marně bojují o důvěru v muslimském světě

Spojené státy nejsou úspěšné ve snaze získat si důvěru muslimského světa. Přiznal to vrchní velitel amerických ozbrojených sil admirál Mike Mullen v článku napsaném pro odborný vojenský věstník.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v akci

američtí vojáci v akci | Foto: USMC

Američané prý tedy musejí úplně změnit komunikaci s muslimským prostředím. Velmi špatné známky dostávají i ve spojeneckých zemích jako je Egypt, Irák nebo Turecko.

"Nemusíme se tolik starat o to, jak vysvětlovat naše akce, ale spíš o to, co tyto naše akce říkají," napsal Mullen. Jak doslova uvedl, co se týká získávání důvěry, například v Afghánistánu a v Pákistánu Spojené státy ještě nedospěly ani do roku nula.

Mullenovy poznatky kopírují hlavně nálady v zemích s americkou armádou. Západní novináři často vykreslují například přítomnost Američanů a nebo evropských vojáků v Afghánistánu jako přínos pro rozvoj společnosti a demokracie. Místní lidé ale mluví hlavně o zabíjení stovek civilistů a o údajném prosazování americké vlády nad světem.

Přečtěte si také:
Irácký premiér připustil, že Američané mohou zůstat v Iráku déle, než slibují
Američtí velitelé v Iráku si stěžují na výrazné omezení svých pravomocí
Američané nemění nic na plánech stahování svých vojáků z Iráku
Ministr obrany USA Gates podporuje stažení vojáků z Iráku
Iráčan házející boty na prezidenta Bushe dostal tři roky vězení
USA používaly při invazi do Iráku citáty z bible

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme