Šéf amerických ozbrojených sil: USA marně bojují o důvěru v muslimském světě

Spojené státy nejsou úspěšné ve snaze získat si důvěru muslimského světa. Přiznal to vrchní velitel amerických ozbrojených sil admirál Mike Mullen v článku napsaném pro odborný vojenský věstník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v akci | Foto: USMC

Američané prý tedy musejí úplně změnit komunikaci s muslimským prostředím. Velmi špatné známky dostávají i ve spojeneckých zemích jako je Egypt, Irák nebo Turecko.

"Nemusíme se tolik starat o to, jak vysvětlovat naše akce, ale spíš o to, co tyto naše akce říkají," napsal Mullen. Jak doslova uvedl, co se týká získávání důvěry, například v Afghánistánu a v Pákistánu Spojené státy ještě nedospěly ani do roku nula.

Mullenovy poznatky kopírují hlavně nálady v zemích s americkou armádou. Západní novináři často vykreslují například přítomnost Američanů a nebo evropských vojáků v Afghánistánu jako přínos pro rozvoj společnosti a demokracie. Místní lidé ale mluví hlavně o zabíjení stovek civilistů a o údajném prosazování americké vlády nad světem.

Přečtěte si také:
Irácký premiér připustil, že Američané mohou zůstat v Iráku déle, než slibují
Američtí velitelé v Iráku si stěžují na výrazné omezení svých pravomocí
Američané nemění nic na plánech stahování svých vojáků z Iráku
Ministr obrany USA Gates podporuje stažení vojáků z Iráku
Iráčan házející boty na prezidenta Bushe dostal tři roky vězení
USA používaly při invazi do Iráku citáty z bible

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme