Šéf bezpečnosti Facebooku kvůli sporu o dezinformace odchází, píší NY Times. Stamos to popřel

Alex Stamos, šéf bezpečnosti Facebooku, odchází kvůli internímu sporu v kauze šíření dezinformací a nepravd. S odvoláním na své zdroje o tom informovaly deník The New York Times a agentura Reuters. Stamos ale informaci později na twitteru označil za fámu a dodal, že se náplň jeho práce opravdu změnila, společnost však neopouští.

Washington (Aktualizováno: 8:17 20. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf bezpečnosti společnosti Facebook Alex Stamos na snímku z roku 2017 | Foto: Steve Marcus | Zdroj: Reuters

Facebook, který v poslední době čelí otázkám kvůli možnému propagandistickému využívání sítě Rusy, růstu falešných zpráv či sporného získávání informací o uživatelích, informaci o odchodu Stamose nekomentoval.

Potřebujeme veřejnoprávní facebook, pryč od trhu, efektů a emocí, říká průzkumník fake news

Číst článek

Stamos dlouhodobě prosazoval objasnění a zveřejnění ruských aktivit na facebooku, s čímž naopak nesouhlasila provozní ředitelka Sheryl Sandbergová. Šéf bezpečnosti, jehož pravomoci byly postupně převedeny na jiné pracovníky, se proto podle médií rozhodl, že odejde.

Sám Stamos ale na twitteru napsal, že ze společnosti neodchází. Připustil pouze, že se náplň jeho práce změnila. „V současnosti trávím více času zkoumáním bezpečnostních rizik a prací na bezpečnosti voleb,“ stojí v příspěvku.

Podle The New York Times Stamose vedení společnosti přemluvilo, aby zůstal až do srpna, neboť jeho odchod by nevypadal dobře. Deník poznamenal, že dříve měl Stamosův tým až 120 lidí, zatímco nyní ho tvoří tři lidé.

Pokud se zpráva o odchodu Stamose potvrdí, bude prvním vysoce postaveným členem společnosti, který skončí kvůli kontroverzím vyvolanými dezinformačními aktivitami.

dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme