Šéf brazilské sněmovny je obviněn z nelegálního ukládání peněz ve Švýcarsku

Brazilská politika má dalšího obviněného kvůli nelegálním penězům. Vyšetřovatelé viní šéfa sněmovny Eduarda Cunhu z toho, že nezákonně ukládal prostředky na konta ve Švýcarsku. Politik vládní koalice, který ovšem vypověděl věrnost vládě, obvinění popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda brazilské sněmovny Eduardo Cunha | Zdroj: Reuters

Eduardo Cunha má zvláštní osud. Patří k vládní koalici, nedávno se ale stal noční můrou prezidentky. Dilmu Rousseffovou z partnerské strany totiž přestal podporovat a připravoval dokonce její odvolání.

Teď ale možná bude muset přistoupit na příměří. Prezidentčina strana by Cunhu mohla podržet – opozice ho chce totiž kvůli kauze se švýcarskými účty odvolat z křesla předsedy sněmovny.

Jeho strana PMDB přitom politický obchod brání. Stranický lídr ve sněmovně Leonardo Picciani prohlásil, že to vládě umožní soustředit se na boj s ekonomickou krizí.

Podle médií informovala švýcarská prokuratura brazilské kolegy o několika Cunhových kontech, na kterých měla zmrazit skoro 2,5 milionu amerických dolarů.

Brazilští vyšetřovatelé zároveň prověřují, zda nebyl právě i předseda sněmovny Cunha zapojen do velkého korupčního skandálu polostátní ropné firmy Petrobras.

David Koubek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme