Šéf brazilského olympijského výboru obviněn. Kvůli kandidatuře Ria měl rozdělovat úplatky

Brazilské státní zastupitelství obvinilo bývalého předsedu národního olympijského výboru Carlose Nuzmana z korupce ve spojitosti s volbou pořadatele loňských olympijských her v Riu de Janeiru. Pětasedmdesátiletý Nuzman, který byl zatčen před dvěma týdny, byl podle agentury Reuters obviněn spolu s dalšími pěti lidmi; jedním z nich je bývalý předseda mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack.

Tento článek je více než rok starý.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf brazilského olympijského výboru Carlos Nuzman (uprostřed) opouští ředitelství federální policie v Riu de Janeiru

Šéf brazilského olympijského výboru Carlos Nuzman (uprostřed) opouští ředitelství federální policie v Riu de Janeiru | Zdroj: Reuters

Podle vyšetřovatelů pomáhal Nuzman rozdělit úplatky ve výši dvou milionů dolarů (asi 44 milionů korun), aby získal hlasy pro olympijskou kandidaturu Ria.

Policie zatkla předsedu brazilského olympijského výboru. Jde o korupci při volbě pořadatelského města

Číst článek

Policie obvinila šéfa organizačního výboru loňských her mimo jiné z praní špinavých peněz a členství ve zločinecké organizaci, státní zastupitelství dnes obvinění rozšířilo i na organizované vyděračství.

Mezi obviněnými z korupce jsou i bývalý senegalský člen MOV Lamine Diack a jeho syn Papa Massata Diack, bývalý ředitel Brazilského olympijského výboru Leonardo Gryner a někdejší guvernér státu Rio de Janeiro Sérgio Cabral. Zprostředkovatelem podle vyšetřovatelů byl brazilský podnikatel Arthur Soares.

Mezinárodní olympijský výbor pozastavil obviněnému Nuzmanovi členství. Riu de Janeiru byly olympijské hry přiděleny v říjnu 2009, brazilské velkoměsto dostalo ve volbách přednost před Chicagem, Tokiem a Madridem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme