Šéf Bundeswehru kritizován za mlžení kolem tajné operace

Po zbývajících členech teroristické organizace Al-Káida v Afghánistánu a jejím vůdci Usámovi bin Ládinovi už několik týdnů pátrají spolu s Američany a Brity také elitní jednotky německého Bundeswehru. Podle berlínského zpravodaje Českého rozhlasu Davida Šťáhlavského toto oznámení vyvolalo ve Spolkové republice značný rozruch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vysazení vojáků z vrtulníku | Foto: USMC

Nasazení příslušníků elitních jednotek známých jako KSK bylo tajné a nevědělo o něm ani velení německé mise v mezinárodních mírových sborech ISAS. Navíc různí představitelé obranného resortu uváděli různé počty německých červených baretů zapojených do této operace - od více než 200 po 100 mužů. Zamlžování údajů kritizovaly opoziční strany CDU/CSU včetně jejich volebního lídra Edmunda Stoibera, stejně jako Svobodní demokraté.

Skandální informační politika spolkového ministra obrany podle některých komentátorů potvrzuje nedávné stanovisko generálního štábu, že ministr Rudolf Scharping je ze všeho nejvíce figurkou z humoristického časopisu.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme