Šéf české diplomacie pro dodržení termínu voleb v Iráku

Téma Iráku hrálo prim v jednáních šéfa naší diplomacie v Kuvajtu i ve čtvrtek v Jordánsku. Cyrilu Svobodovi se v obou zemích klíčových pro obnovu Iráku dostalo ujištění, že brzké stažení spojeneckých jednotek z Iráku by bylo chybou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Miroslav Konvalina

Podle Cyrila Svobody je nesmírně důležité dodržet lednový termín voleb s tím, že není až tak podstatné, kdo se stane jejich vítězem. Jak Svoboda dále dodal, iráckému lidu je třeba dát šanci se svobodně vyjádřit.

"To je střet, který určí, kdo bude mít tu rozhodující sílu a vliv na budoucí ústavu, tedy budoucí politické uspořádání Iráku," připomněl Svoboda.

Jedné věci je ale třeba zabránit, a to šéf naší diplomacie vyslechl jak v Kuvajtu tak v Jordánsku: "Teď odejít z Kuvajtu je katastrofa. Kuvajt je branou do celého regionu a Jordánsko je náš partner pro to, abychom mohli být úspěšní nejen ve spolupráci s těmito zeměmi, ale i v Iráku," zdůraznil ministr.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme