Šéf CIA: Víme, kde se skrývá bin Ládin

Ředitel CIA Porter Goss učinil překvapivé prohlášení, když uvedl, že má výbornou představu, kde se skrývá nejobávanější terorista světa Usáma bin Ládin. V rozhovoru pro týdeník Time ale řekl, že v ohledem na respekt USA k suverenitě jiných zemí je těžké vůdce Al-Káidy chytit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Časopis Time se zajímal o to, jak pokračuje hon na Usámu bin Ládina. Od ředitele CIA Portera Gosse se magazín dozvěděl, že co se týče skrýší v suverénních státech, musí se Američané vypořádat s mezinárodními závazky a hrát fair-play.

"Musíme se naučit pracovat v konvenčním světě nekonvenčními metodami," řekl Goss. Vůdce Al-Káidy se podle něj nedostane do rukou spravedlnosti, pokud se neposílí slabé články boje s terorismem.

Ředitel zpravodajské služby neprozradil, kde se Usáma bin Ládin ukrývá, ale agenti CIA předpokládají, že se pohybuje v horách podél afghánsko-pákistánských hranic. USA v souvislosti s podílem na teroristických z 11. září 2001 vypsaly na dopadení bin Ládina odměnu 25 milionů dolarů.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme