Šéf FBI bažil po pozornosti. Vyhodit ho byl můj vlastní nápad, prohlásil Trump

Americký prezident Donald Trump znovu obhajoval své rozhodnutí odvolat Jamese Comeyho z čela FBI. Pro televizi NBC uvedl, že by ho prý zbavil místa i bez doporučení ministerstva spravedlnosti, které původně Bílý dům uvedl jako hlavní důvod odvolání. Trump čelí podezření ze snahy utlumit vyšetřování možných kontaktů svého volebního štábu s Ruskem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump a odvolaný šéf FBI James Comey.

Americký prezident Donald Trump a odvolaný šéf FBI James Comey. | Zdroj: Reuters

Donald Trump označil odvolaného ředitele FBI Jamese Comeyho za osobu bažící pozornosti, rozhodnutí zbavit ho místa prezident v rozporu s dosavadním vysvětlením označil za vlastní nápad.

Trumpovo rozhodnutí odstranit šéfa FBI vyvolalo šok a zděšení. Nikdo nic netušil

Číst článek

Trump, který se snaží vyvrátit podezření kolem motivu svého kroku, znovu uvedl, že "si je jistý, že sám není terčem vyšetřování". Prezident označuje snahu odhalit konexe svého okolí na Rusko za "šarádu".

Úřadující ředitel FBI Andrew McCabe ale tvrdí opak - vyšetřování označil za "vysoce důležité". Během slyšení v senátním Výboru pro zpravodajské služby slíbil, že zákonodárce uvědomí, pokud by se kdokoli snažil do šetření zasáhnout.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme