Šéf izraelské obrany vidí tři hlavní rizika

Izrael čelí třem strategickým nebezpečím - palestinské samosprávě po vítězství hnutí Hamas v palestinských volbách, Íránu a hrozbě ze severu. Prohlásil to dnes izraelský ministr obrany Šaúl Mofaz na konferenci strany Kadima, která je favoritem parlamentních vole v Izraeli na konci tohoto měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní Jeruzalém

"Radikální osa zla na Blízkém východě chce zničit stát Izrael a zradikalizovat umírněné režimy," řekl Šaúl Mofaz. Uvedl, že dominantní musí zůstat osa vedená Izraelem s umírněnými arabskými státy a podporou USA.

Ministryně zahraničí Tzipi Livniová. objasnila koncepci strany Kadima, která se zaměřuje na stát Izrael jako demokratický židovský stát a na bezpečnost jejich obyvatel.

Všechna izraelská média věnují velkou pozornost návštěvě delegace Hamasu v Moskvě. Drtivá většina izraelských politiků je přesvědčena, že Hamas není schopen ani úplné přeměny na politickou stranu, ani rozpustit své vojenské křídlo.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme