Šéf NATO žádá Rusko o pomoc v Afghánistánu

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen požádal Rusko o pomoc při stabilizaci Afghánistánu. Rasmussen je v Rusku v roli šéfa Aliance vůbec poprvé. Zároveň jde o první návštěvu vysoce postaveného představitele NATO od loňské roztržky, kterou způsobil postup Ruska v Gruzii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anders Fogh Rasmussen | Zdroj: ČTK

Generální tajemník NATO ruské představitele vyzval, aby se nenechali zaslepit nedávnými spory a společně s Aliancí se postavili bezpečnostní hrozbě, kterou podle Rasmussena představují bojovníci Talibanu v Afghánistánu.

Ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi Anders Fogh Rasmussen předložil seznam konkrétních návrhů, jak Moskva může při stabilizaci Afghánistánu pomoci. NATO žádá o dodávky helikoptér, náhradních dílů a výcvik pilotů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Kabrhelová, zpravodajka Českého rozhlasu v Moskvě, o dnešním jednání generálního tajemníka NATO Anderse Fogha Rasmussena v Rusku

Podle šéfa ruské diplomacie prezident Dmitrij Medvěděv žádost zváží, žádný jasný závazek ze strany ruských představitelů ale nepadl.

Lenka Kabrhelová, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme