Šéf německé diplomacie požaduje plán k ukončení bojů na Blízkém východě

K dosažení míru mezi Izraelem a hnutím Hamás by měl posloužit konkrétní pracovní plán. Požaduje to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, který v těchto hodinách jedná na Blízkém východě. Šéf spolkové diplomacie nabízí konkrétní pomoc své země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier | Foto: www.auswaertiges-amt.de

Už zanedlouho by se do Egypta měl vydat tým německých expertů, který by měl pomoci zabránit dalšímu pašování zbraní do pásma Gazy. Právě to je jedna z podmínek židovského státu pro uzavření příměří. Prioritou by teď podle Steinmeiera mělo být přijetí pracovního plánu, jak ukončení bojových operací v pásmu Gazy docílit.

"Rezoluce Rady bezpečnosti OSN pro to připravila půdu, ale jako taková nestačí," dodal Frank-Walter Steinmeier. Ten egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi nabídl konkrétní pomoc Německa při zajištění ostrahy hranice mezi Egyptem a Gazou.

Kromě zmiňovaného týmu odborníků z řad policistů a celníků by to měly být například i přístroje pro noční vidění. Steinmeier si obrázek o aktuální situaci udělal přímo v pohraničním městečku Rafah.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme