Šéf německé pošty čelí obvinění z daňového podvodu

Z mnohamilionových daňových úniků je podezřelý jeden z nejznámějších německých manažerů, šéf německé pošty Klaus Zumwinkel. Státní zastupitelství podniklo dnes ráno razii jak v jeho vile, tak v centrále společnosti. Na případ je uvaleno přísné informační embargo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus Zumwinkel | Zdroj: ČTK

Klaus Zumwinkel stojí v čele Německé pošty 18 let a je služebně nejstarším bossem ze všech firem, které vytvářejí burzovní index DAX. Podle státního zastupitelství se měl s pomocí lichtenštejnské nadace dopustit rozsáhlého daňového podvodu. Německá média spekulují o dvoumístné částce v miliónech eur.

Podle obvykle dobře informovaného serveru Spiegel.ONLINE měly peníze z Lichtenštejnska pokračovat dál do jihovýchodní Asie nebo na Kajmanské ostrovy.

Dnešní ranní razie v Zumwinkelově vile i kanceláři se údajně připravovaly dlouhé týdny a podléhaly nejpřísnějšímu utajení. Na vrcholného manažera, který taky sedí v dozorčích radách Telekomu a Postbank, je rovněž připravený zatykač.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme