Šéf německých katolíků přiznal selhání

Nezvykle kritická slova adresoval do vlastních řad předseda německé biskupské konference Robert Zollitsch. Ten přiznal, že církev ve skandálu kolem zneužívání dětí kněžími selhala při zacházení s oběťmi zločinů těchto zločinů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Římskokatoličtí kněží

Římskokatoličtí kněží | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Arcibiskup Zollitsch slibuje ze strany katolické církve „nový začátek“ ve vztahu k obětem. Ty by se teď měly stát prioritou číslo 1. Předseda německé biskupské konference vysvětluje chybné chování církve v minulosti tehdejší společenskou situací.

Jasnými slovy odsoudil počínání pedofilních duchovních mohučský biskup, kardinál Karl Lehmann. Provinění vůči dětem označil za zradu evangelia.

Drtivá většina německých biskupů chtěla do páteční bohoslužby začlenit speciální přímluvu obětem sexuálního zneužívání. Jejím autorem je trevírský biskup Stephan Ackermann, který je současně zmocněncem biskupské konference pro případy zneužívání.

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme