Šéf ODS chce ve Washingtonu jednat o zrušení víz

Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek se chce Američanů přeptat na víza. Na programu jeho druhého pracovního dne ve Washingtonu je kromě snídaně pro lídry pravicových stran v Bílém domě, kterou hostí prezident George Bush, také jednání na ministerstvu zahraničí. Právě tam hodlá problém víz otevřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: ods.cz

Předseda ODS Topolánek chce ve washingtonském sídle americké diplomacie jednat o zrušení nebo změkčení vízového režimu pro občany Česka cestující do Spojených států. Mirek Topolánek se bude při přijetí náměstkem ministryně zahraničí Danielem Friedem zajímat o konkrétní možnosti, jak dlouhodobý problém posunout z mrtvého bodu.

Šéf občanských demokratů vidí česko-americký vízový vztah jako nevyvážený, protože Američané pro cesty k nám víza nepotřebují. Mirek Topolánek se odvolá na sliby, které dal prezident Bush zemím s vízovou povinností při únorové návštěvě Bratislavy.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme