Šéf ODS chce ve Washingtonu jednat o zrušení víz

Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek se chce Američanů přeptat na víza. Na programu jeho druhého pracovního dne ve Washingtonu je kromě snídaně pro lídry pravicových stran v Bílém domě, kterou hostí prezident George Bush, také jednání na ministerstvu zahraničí. Právě tam hodlá problém víz otevřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: ods.cz

Předseda ODS Topolánek chce ve washingtonském sídle americké diplomacie jednat o zrušení nebo změkčení vízového režimu pro občany Česka cestující do Spojených států. Mirek Topolánek se bude při přijetí náměstkem ministryně zahraničí Danielem Friedem zajímat o konkrétní možnosti, jak dlouhodobý problém posunout z mrtvého bodu.

Šéf občanských demokratů vidí česko-americký vízový vztah jako nevyvážený, protože Američané pro cesty k nám víza nepotřebují. Mirek Topolánek se odvolá na sliby, které dal prezident Bush zemím s vízovou povinností při únorové návštěvě Bratislavy.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme