Šéf OSN vyzývá k propuštění vojáků a ukončení blokády Libanonu

Generální tajemník OSN Kofi Annan v Jeruzalémě vyzval Izrael, aby zrušil vzdušnou a námořní blokádu Libanonu. Společně s izraelským premiérem Ehudem Olmertem zároveň apeloval na libanonské radikální hnutí Hizballáh, aby propustilo dva unesené izraelské vojáky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan a Ehud Olmert | Zdroj: ČTK

Kofi Annan vyzval k bezpodmínečnému propuštění dvou izraelských vojáků, které uneslo hnutí Hizballáh. "Udělám vše, co budu moci, pro jejich propuštění," ujistil šéf OSN. Únos vojáků znamenal začátek válečného konfliktu.

Generální tajemník OSN sdělil svůj dojem, že jsou oba naživu. V minulých dnech to podle izraelského tisku potvrdil americkému reverendovi Jesse Jacksonovi vůdce hnutí Hizballáhu šejch Hasan Nasralláh.

Kofi Annan také v Jeruzalémě vyzval k rychlému odstranění částečné izraelské blokády Libanonu. Libanonská média Annana citují, že bez zrušení leteckého a námořního omezení Libanonu nebude možné do důsledku naplnit rezoluci Rady bezpečnosti OSN.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme