Šéf Pentagonu nečekaně přijel do Iráku

Americký ministr obrany Donald Rumsfeld se dnes ráno překvapivě objevil v Iráku. Na americké letecké základně Asád se šéf Pentagonu setkal s velením vojsk v Iráku. Cílem jeho už šesté návštěvy od zahájení války je zhodnotit situaci před lednovými volbami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Rumsfeld | Zdroj: ČTK

Rumsfeld v doprovodu iráckého ministra obrany Hazíma Šalaana kromě porady s veliteli také vystoupí s projevem před 1500 vojáky, kteří zde slouží. Hlavním cílem pobytu je však setkání s velitelem amerických sil v Iráku Georgem Caseym.

Šéf Pentagonu uvedl, že Spojené státy budou usilovat o to, aby do Iráku vyslaly své jednotky další země. Ty by měly chránit pracovníky OSN, kteří budou přispívat k organizaci iráckých voleb. Rumsfeld také řekl, že počet iráckých vojáků v národní gardě by se měl do voleb zvýšit o 40 tisíc mužů.

Do Iráku Rumsfeld přiletěl z Bahrajnu, blízko kterého jednal v sobotu o vývoji v Iráku na palubě letadlové lodi John F. Kennedy v Perském zálivu se svými protějšky z 18 spojeneckých zemí, včetně Česka.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme