Šéf Pentagonu odmítá nařčení tisku

Americké ministerstvo obrany rázně odmítlo, že ministr Donald Rusmfeld svolil k případnému sestřelení malého letadla nad Washingtonem. Zprávu o tom, že armáda měla svolení v případě potřeby zlikvidovat Cessnu, která se před dvěma týdny dostala do vzdálenosti několika kilometrů od Bílého domu, přinesl deník Washington Post.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malé letadlo značky Cessna | Foto: Jan Rosenauer

Letka ministerstva pro vnitřní bezpečnost odklonila dvoumístné letadlo až ve chvíli, kdy se dostalo do nejstřeženější washingtonské zóny. Mluvčí Pentagonu rezolutně odmítl zprávy dvou vládních představitelů, které citoval list Washington Post.

Šéf Pentagonu Donald Rusmfeld byl o nebezpečné situaci, která si vyžádala evakuaci Kongresu a Bílého domu informován a byl připraven jednat. Rozkaz k sestřelení jednomotorového letadla, které nepředstavovalo vážné nebezpečí pro ústavní činitele, ale nedal.

Verzi amerického ministerstva obrany podporují také výpovědi pilotů dvou stíhaček. Chybující pilot si ale myslel, že sestřelen bude.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme