Šéf Pentagonu: Stáhnout se z Iráku by bylo chybou

Prezident George Bush si myslí, že okamžité stažení z Iráku by bylo špatným signálem pro americké vojáky, Iráčany i nepřítele. Měl by to zopakovat v dnešním projevu na námořní základně v marylandském Annapolisu. Z Washingtonu ho podpořil také šéf Pentagonu Donald Rumsfeld.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Rumsfeld | Foto: Miroslav Konvalina

Washingtonská administrativa se domnívá, že jakékoli redukci 157 tisícové americké přítomnosti v Iráku musí předcházet dostatečný výcvik iráckých sil, které zajistí, že se Irák nestane zázemím pro teroristy.

Prezident Bush zdůrazňuje, že Američané, netrpěliví z protahující se přítomnosti jejich jednotek v Iráku, by neměli zapomenout na lekci, jakou teroristé Spojeným státům dali 11. září 2001.

Prezident Bush a ministr obrany Rumsfeld unisono opakují, že by bylo chybou stahovat se z Iráku nyní. Prezident Bush by měl dnes přesvědčit domácí veřejnost, že má účinnou strategii pro vítězství v Iráku.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme