Šéf polské diplomacie ve vládě zůstává

Polský ministr zahraničí Stefan Meller zůstává ve své funkci. Kvůli neshodám s některými členy vlády a vládnoucího Práva a spravedlnosti podal demisi. Premiér ale nevidí pro jeho odchod žádný důvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová a Stefan Meller | Foto: AFP

K podání demise vedly polského ministra zahraničí mimo jiné i rozdílné názory na evropskou integraci. Podle premiéra Kazimierze Marcinkiewicze je ministr Meller dobrým a zbytečně skromným šéfem diplomacie.

Podobný názor má i polský prezident Lech Kaczyński. Na rozdíl od ministra Mellera se ale nedomnívá, že by mělo vzniknout evropské ministerstvo zahraničí:

"Institucionalizace zahraniční politiky Unie by byla předčasná, budu o tom s ministrem Mellerem mluvit. Polsko a ještě méně Česká republika mohou počítat s tím, že taková společná politika bude brát ohled na jejich zájmy. Zahraniční politika Unie nemůže být souhrnem ani průsečíkem národních zájmů, to nejde," řekl Českému rozhlasu prezident Lech Kaczyński.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme