Šéf polské opozice Kaczyński dál bojkotuje vládu

Šéf polské opozice Jaroslav Kaczyński dál pokračuje v bojkotu vlády a prezidenta. Dnes rezignoval na členství v Bezpečnostní radě státu. Navíc se zbavuje oponentů ve své straně Právo a spravedlnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczynski | Foto: Český rozhlas 7 - Radio Praha

Jaroslaw Kaczyński, bratr letos tragicky zesnulého polského prezidenta, nadále bojkotuje současnou hlavu státu Bronislawa Komorowského. Odmítá se účastnit práce státních orgánů,ve kterých prezident zasedá.

Dnes dokonce definitivně ukončil své členství v Radě národní bezpečnosti. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že současná vláda a prezident podceňují vyšetřování letecké katastrofy u Smolenska a podbízí se Rusku.

Prezident Komorowski chce dnes šéfům politických stran představit strategii, s jakou pojede na samit Severoatlantické aliance do Lisabonu. Šéfa opozice Kaczynského to ale nezajímá.

Jde o jeho další vyhrocenou reakci. Před pár dny totiž provedl čistku ve vlastní straně a vyloučil dvě poslankyně, které si ho dovolily kritizovat.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme