Šéf ruské Státní dumy kritizuje Prahu i EU

Rozhodnutí českého ministerstva zahraničí neudělit vízum běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi na summit NATO kritizoval předseda dolní komory ruského parlamentu Gennadij Selezňov. Ruský politik se zároveň vyslovil proti záměru Evropské unie zakázat vstup běloruskému prezidentovi na své území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukašenka nechceme | Foto: Jan Rosenauer

Je to hrubé znevážení mezinárodního práva, prohlásil v reakci na rozhodnutí Černínského paláce šéf ruské Státní dumy Gannadj Selezňov. Tento krok českého ministerstva zahraničí současně označil za akt neuctivosti k Bělorusku, a je to podle něj výzva celému státu. Předseda dolní komory ruského parlamentu se také vyslovil proti účasti šéfů členských zemí Společenství nezávislých států na summitu v Praze.

Pokud jde o záměr Evropské unie nevpouštět na svoje území prezidenta Lukašenka a další běloruské představitele, je to podle Gennadije Selezňova projev falešných, dvojjakých přístupů Unie, která chce Bělorusko izolovat.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme