Šéf slovenské justice míří do Prahy

Do Prahy a do Brna přijíždí kontroverzní postava slovenské politiky ministr spravedlnosti Štefan Harabin. Veřejnosti v České republice je tento 49letý politik vesměs neznámý, na Slovensku ale každý jeho krok vzbuzuje velkou odezvu. Hodlá například zrušit Speciální soud, který potírá korupci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Podle kritiků se Štefan Harabin snaží vrátit justici o mnoho let zpátky. Je člověkem Vladimíra Mečiara, ten ho do funkce ministra spravedlnosti navrhnul. Podle slovenského tisku existují mezi oběma muži silné vazby ještě z dob, kdy Vladimír Mečiar na Slovensku vládnul, tehdy se Štefan Harabin stal předsedou Nejvyššího soudu.

Do Prahy přijíždí, aby se setkal s českým ministrem spravedlnosti a probral s ním například zkušenosti o odvolávání soudních funkcionářů. Tady může Štefan Harabín hodně poradit, minulý týden odvolal 7 předsedů soudů - aniž by dostatečně vysvětlil důvody. Podle opozice vytváří Štefan Harabin ve slovenské justici atmosféru strachu.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme