Šéfa americké pobočky Volkswagenu čeká slyšení v Kongresu kvůli skandálu s emisemi

V americkém Kongresu dnes bude vysvětlovat okolnosti skandálu s emisemi šéf tamní pobočky automobilky Volkswagen. Prezident americké části firmy Michael Horn den před slyšením přiznal, že věděl o podvodech už v roce 2014. Slíbil, že bude s kongresovými vyšetřovateli spolupracovat. Vysvětlení, jak ke skandálu došlo, ale zatím nenabídl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncern Volkswagen prodal ve světě 11 milionů aut s dieselovými motory, které měly nainstalován software umožňující podvody s měřením emisí | Foto: Markus Schreiber | Zdroj: ČTK

Prezident americké pobočky Volkswagenu přiznal, že o problémech s emisemi věděl už na jaře roku 2014, tedy mnohem dříve, než vrcholný management společnosti dosud tvrdil.

Michael Horn prý věděl o možnosti, že automobilka nedodržuje nařízení ohledně emisí. Údajně mu ale bylo řečeno, že inženýři Volkswagenu budou spolupracovat s americkým Úřadem na ochranu životního prostředí a problémy odstraní.

Očekává se, že se Horn v kongresovém Výboru pro energetiku a obchod omluví za podvody, které se ve Spojených státech dotkly půl milionu aut. Zákonodárcům by měl také nastínit, jaké konkrétní kroky automobilka podnikne.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme