Šéfka americké diplomacie dorazila do Moskvy

Do Moskvy v podvečer přiletěla americká ministryně zahraničních věcí Condoleeza Riceová. Její návštěva ale začala mimořádnou událostí. Cestu šéfky americké diplomacie z letiště do moskevského hotelu zkřížil výstražný telefonát o bombě v budově, kde se měla ubytovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Její kolona proto změnila směr a z bezpečnostních důvodů dopravila ministryni na americké velvyslanectví v Moskvě. Hotel prověřují. Condoleeza Riceova ovšem oznámila, že incident nezmění její program.

Po příletu do ruské metropole prohlásila, že po dobu plánovaných setkání se nezdrží kritiky nedodržování demokracie v Rusku. "Tendenci v této oblasti sotva lze hodnotit jako pozitivní," řekla doslova. Velké znepokojení vyvolává situace v elektronických médiích. Před příletem mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic vyzvala americkou ministryni, aby tento problém nastolila, protože nezávislá média se v Rusku zmenšují jako Šagrénová kůže.

Condoleeza Riceová bude rokovat s prezidentem Vladimírem Putinem i se svým rezortním kolegou Sergejem Lavrovem.

Mária Mikušová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme