Šéfka americké diplomacie dorazila do Moskvy

Do Moskvy v podvečer přiletěla americká ministryně zahraničních věcí Condoleeza Riceová. Její návštěva ale začala mimořádnou událostí. Cestu šéfky americké diplomacie z letiště do moskevského hotelu zkřížil výstražný telefonát o bombě v budově, kde se měla ubytovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Její kolona proto změnila směr a z bezpečnostních důvodů dopravila ministryni na americké velvyslanectví v Moskvě. Hotel prověřují. Condoleeza Riceova ovšem oznámila, že incident nezmění její program.

Po příletu do ruské metropole prohlásila, že po dobu plánovaných setkání se nezdrží kritiky nedodržování demokracie v Rusku. "Tendenci v této oblasti sotva lze hodnotit jako pozitivní," řekla doslova. Velké znepokojení vyvolává situace v elektronických médiích. Před příletem mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic vyzvala americkou ministryni, aby tento problém nastolila, protože nezávislá média se v Rusku zmenšují jako Šagrénová kůže.

Condoleeza Riceová bude rokovat s prezidentem Vladimírem Putinem i se svým rezortním kolegou Sergejem Lavrovem.

Mária Mikušová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme