Šéfka americké diplomacie zahájila asijskou misi v Japonsku

Ministryně zahraničí USA je na první zahraniční cestě, asijskou misi zahájila v Japonsku. Hillary Clintonová přiletěla do Tokia v den, kdy 2.největší ekonomika světa oznámila, že čelí nejhorší hospodářské krizi od konce 2.světové války. Severní Korea 'přivítala' novou šéfku americké diplomacie hrozící další zkouškou rakety Dlouhého doletu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: Observer

Ministryně zahraniční Spojených států v Tokiu potvrzuje, že Japonsko je hlavním spojencem Washingtonu v Asii. V Tokiu, stejně jako v ostatních zemích, které v rámci své první mise navštíví, tedy v Indonésii, Jižní Koreji a Číně, se Hillary Clintonová zaměří na dopad ekonomická krize, v Pekingu má dominovat i boj s globálním oteplováním.

Dalším tématem jednání s představiteli asijských zemí bude jaderné odzbrojení Severní Koreje. Pchjongjang navíc dnes, u příležitosti 67.narozenin vůdce Kim Čong-ila oznámil, že chystá vypustit raketu, údajně pro vesmírné účely. V minulosti přitom takto maskoval program vývoje střel dlouhého doletu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme