Šéfka diplomacie EU bude v Egyptě tlačit na rychlé provedení reforem

Evropa chce Egypt přimět k zavádění reforem a hladké cestě k novým volbám. S členy prozatímní egyptské vlády bude dnes v Káhiře jednat vysoká představitelka unijní diplomacie Catherine Ashtonová. Má se setkat i s představiteli opozičních stran, občanských iniciativ a členy ženských a mládežnických hnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Catherine Ashtonová. | Foto: Tiskový servis Evropské komise

Politička bude na přechodnou vládu apelovat, aby urychlila provádění změn v ústavě a vytvořila podmínky k uspořádání svobodných a spravedlivých voleb.

Unie je podle Ashtonové připravená podporovat transformační proces v Egyptě. S jeho představiteli bude diskutovat, jak by mu v tom mohla nejlépe pomoci.

„Nebudeme diktovat, k jakým výsledkům to má vést. Nebudeme nijak prosazovat, jak se má co řešit. Budoucnost je zcela v rukách egyptského lidu,“ uvedla Ashtonová.

Podobná jednání vedli o den dříve v Egyptě i britský premiér David Cameron a náměstek americké ministryně zahraničí Wiliam Burns.

Pavel Novák, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme