Šéfka pákistánské opozice Bénázir Bhuttová byla několik hodin v domácím vězení

Pákistánský režim prezidenta Parvíze Mušarafa pokračuje v represích. Tamní policie dnes uvalila na předsedkyni nejsilnější opoziční strany Bénazír Bhuttovou domácí vazbu. Už brzy ráno bezpečnostní síly obklíčily sídlo Bhuttové v Islámábádu a v průběhu dne přední političce zabránily zúčastnit se protestní demonstrace, kterou sama svolala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bénazír Bhuttová | Foto: AFP

Bénazír Bhuttová označila svou snahu dostat se z policejného obklíčení za boj za svobodu a demokracii. Policie dnes rozehnala protestní shromáždění stoupenců a členů Pákistánské lidové strany, kterou Bhuttová vede. Policejní a armádní jednotky v podstatě izolovaly hlavní město Islámábád a nedaleké Rávalpindí.

Pákistánský ministr zahraničí odůvodnil všechny tyto kroky tím, že při posledním podobném shromáždění po návratu Bhuttové ze zahraničí došlo k násilí a byl velký počet obětí na životech.

V zemi panuje velké napětí. Pákistánská tisková agentura uvedla, že ministr pro politické záležitosti Amir Mukam vyvázl ve své rezidenci v Péšávaru bez zranění při sebevražedném atentátu, při kterém přišli o život tři lidé.

Podle informací CNN přijal Pákistán na základě konkrétních informací mimořádné kroky na zabezpečení jaderných zbraní, které vlastní.

Jaromír Janev, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme