Šéfka protiimigrační AfD Petryová končí ve straně. Nesouhlasí s nacionalistickými tendencemi

Šéfka Alternativy pro Německo Frauke Petryová oznámila odchod ze strany. Chce složit všechny své funkce, zůstane pouze federální poslankyní. Protiimigrační Alternativa pro Německo je po parlamentních volbách třetí nejsilnější politickou silou ve Spolkovém sněmu.

Tento článek je více než rok starý.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frauke Petryová, předsedkyně Alternativy pro Německo. Strany, která se stala po německých volbách v září 2017 třetí největší stranou.

Frauke Petryová, předsedkyně Alternativy pro Německo. Strany, která se stala po německých volbách v září 2017 třetí největší stranou. | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Krátce po volbách se ukazují vnitřní rozpory Alternativy pro Německo AfD. Nejprve se Petryová v pondělí rozhodla, že nebude v parlamentu součástí poslaneckého klubu AfD. Nesouhlasí s aktuálním směřováním strany a jejími nacionalistickými tendencemi. Širší vedení AfD ji vyzvalo k odchodu.

Tajemství úspěchu AfD? Podle voličů nejlépe chápou, že se mnoho Němců necítí bezpečně

Číst článek

Petryová složí k blíže neurčenému datu všechny funkce, a to i v saském zemském parlamentu. Odchod ze strany ohlásil i její manžel Marcus Pretzell, který dosud vedl AfD v Severním Porýní Westfálsku.

Členové AfD připouštějí, že se mohou objevit i další politici, kteří opustí poslanecký klub strany. Její nejednota, která se projevuje i v některých spolkových zemích, může být podle pozorovatelů daná mimo jiné tím, že jde o stranu protestní, v níž se spojují lidé s často velmi odlišnými názory.

Alternativa pro Německo získala ve volbách 12,6 procenta hlasů a v novém Spolkovém sněmu bude třetí nejsilnější.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme