Selfie v chlévě a tři králové na segwayích. Moderní betlém vyjde na 3,5 tisíce

Ve Spojených státech vznikl moderní betlém, který se snaží odpovědět na otázku, jak by to vypadalo, kdyby se Ježíšek narodil v roce 2016. Hipster nativity set vytvořili bratři Corey a Casey Wrightovi. Netradiční betlém vyjde na 130 dolarů, tedy zhruba na 3 a půl tisíce korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-0307207179.jpg | Foto: Fotobanka Profimedia

Betlém se skládá z malých plastových figurek. Marie, s gestem míru, a Josef, namakaný sportovec, klečí u jesliček a pořizují si s novorozenětem selfie v chlévě, který má na střeše solární panel.

Opodál stojící kráva je podle razítka na stehně stoprocentně organická a živí se jen gluten-free a stoprocentně přírodní trávou. Vedle ní stojící ovce je zase navlečená do vánočního červeného svetru.

Součástí sady jsou také tři králové přijíždějící na segwayích s krabicemi z Amazonu v rukách. Pastýř mezitím posílá zprávy pomocí Snapchatu.

Bratři Wrightovi už prodali na 5 tisíc kusů svého moderního betlému. Nápad napřed poslali ilustrátorovi a od té doby to trvalo přesně 6 měsíců, a stálo 150 tisíc dolarů, než se na trh dostal finální výrobek.

Podle CNN se už tvůrci setkali s kritikou, většina lidí ale prý jejich myšlenku chápe.

„Někteří lidé se do toho úplně zamilovali a chápou, že nejde o žádné rouhání. Dostali jsme ale samozřejmě i hodně kritiky,“ uvedli bratři Wrightovi.

Největším překvapením podle jejich slov je, že se mezi kupujícími objevují i církevní představitelé.

Štěpán Sedláček, ama Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme