Semmering nabízí kvalitní lyžování, Češi zde nejsou výjimkou

Do rakouského Semmeringu, se kromě Rakušanů sjíždějí také Češi, Slováci a Maďaři. Z Brna sem trvá jízda autem jenom něco přes dvě hodiny a když s sebou vezmete velkou rodinu, můžete na lyžování i výrazně ušetřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svahy v Semmeringu nejsou přeplněné, fronta u vleků je minimální | Foto: Vojtěch Berger

Fronta u vleku je krátká nebo není žádná, na sjezdovce je dost místa pro všechny, lednové slunce v rámci možností hřeje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž zpravodaje ČRo Vojtěcha Bergera z lyžařského střediska Semmering

„Nejlepší část sezony začíná nepochybně o vánocích a trvá do půlky února. U nás ale nedělíme sezónu na hlavní a vedlejší, celou zimu máme pořád stejné ceny,“ upozorňuje marketingový šéf střediska Semmering-Zauberbahn Markus Merz.

Při cestě do Semmeringu není nutné listovat kalendářem a zjišťovat, kdy jsou skipassy ještě levnější, a kdy už ne. Ceny jsou pořád stejné.

„Když přijedete jako dospělý na víkend, zaplatíte za dvoudenní skipass 62 eur, dítě pak polovinu. Když máte ale aspoň dvě děti, můžete využít takzvaný rodinný pas, který funguje i v Česku. Po jeho předložení dostanou děti ještě další slevu 20 procent,“ tvrdí Merz.

Do Semmeringu se tedy vyplatí jet s dětmi, nejen kvůli ceně, ale i proto, že si to tu užijí. Třeba zážitková sáňkařská dráha se svítícími sochami a strašidelnými tunely je určitě zabaví. I proto potkáte dole u lanovky hodně lidí, kteří za sebou namísto lyží táhnou sáně.

30 procent Maďarů, Slováků a Čechů

Parkoviště u sjezdovky je plné aut se slovenskou nebo českou poznávací značkou. Eva a Michal, kteří přijeli na otočku z Bratislavy, středisko vychvalují: „Výborné, ve srovnání se Slovenskem lepší, protože nemusíme dlouho čekat a svahy jsou převážně prázdné.“

„Máme asi třicetiprocentní podíl návštěvníků ze zahraničí, jezdí sem spousta Maďarů, mají to sem nejblíže, ale samozřejmě taky Slováci a Češi,“ vypočítává Merz.

Argumentů pro lyžování v Semmeringu je ještě více. 13 ze 14 kilometrů sjezdovek je osvětlených. Můžete si zajezdit na svahu, kde se pravidelně jezdí světový pohár, nebo se podívat na unikátní železnici Semmering plnou viaduktů a tunelů, která se dostala na seznam UNESCO.

Vojtěch Berger, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme