Senátor se omluvil za své výroky o Guantánamu

O tom, že není dobré srovnávat současné dění s historií nacistického Německa, Hitlerem nebo holocaustem, se jako zatím poslední přesvědčil americký senátor Richard Durbin. Americký prezident George Bush vyzval novináře, kteří kritizují systém na Guantánamu, aby toto vězení navštívili a předsvědčili se, že nemají pravdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po pětidenní ostré kritice se senátor Richard Durbin omluvil za to, že přirovnal zacházení s vězni v americkém vězení na Guantánamu k chování nacistického Německa, Sovětského svazu a Pol Potovu režimu v Kambodži.

Podle washingtonského zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvaliny se ukazuje, že i kritika amerických vězeňských praktik v boji s terorem má své meze.

Americký prezident George Bushe vyzval novináře, kteří kritizují systém na Guantánamu, aby toto vězení navštívili a předsvědčili se, že nemají pravdu.

K demokratům v Senátu, kteří toto vězení považují za mezinárodní hanbu a chtějí ho uzavřít, se mezitím přidal už druhý bývalý americký prezident - po Jimmu Cartrovi také Bill Clinton.

Případ výroku senátora Durbina ale svědčí o tom, že srovnávání Guantánama s vězeními zločinných režimů není ani v této vyostřené době na místě. Richard Durbin řekl, že se omlouvá těm, kteří si myslí, že zašel až příliš daleko.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme